Zeleninové stipendium

Daří se nám a proto chceme vrátit něco zpátky do partnerských škol takovým způsobem, který děti i něco naučí. Ty stále více ztrácí nejenom vztah k přírodě, ale i představu o tom, odkud se k nim jídlo na talíři dostane a co vše je pro to potřeba udělat. Často vědí jenom to, že se zelenina kupuje v supermarketu.

Co je to?

Ekofarma Rohoznice letos vyhlásila Zeleninové stipendium. Jde o tvořivou vzdělávací soutěž pro děti z prvního stupně ZŠ, která úspěšným malým tvůrcům nabídne školní obědy zdarma v průběhu celého roku. Vítězům farma poskytne obědy zdarma od ledna do prosince 2019. Zeleninové stipendium se uskutečnilo pod záštitou 1. místopředsedkyně Senátu Mgr. Miluše Horské a ve spolupráci s programem Skutečně zdravá škola.

Tvořivá soutěž

Cílem soutěže  s panáčkem Ovozelíkem bylo zvýšit povědomí dětí o tom, co vše je potřeba, aby se zelenina či ovoce dostaly na jejich talíř. V rámci soutěže mohli poznávat či hledat nové informace a kreativně je zpracovávat. 

Pro koho?

Do projektu se mohli přihlásit žáci 1. stupně základních škol, kam Ekofarma Rohoznice dodává čerstvou zeleninu a ovoce. Jde především o Prahu, Středočeský kraj, Pardubice, Chrudim a Hradec Králové. Zeleninové stipendium dalo možnost zapojit se i dětem, jejichž rodiče si nemohou dovolit jim zaplatit obědy.

Vítězové soutěže

1. místo – Hanička Raisová (4. třída), ZŠ Koloděje s pohádkou „O kouzelné kočičce a banánech“

2. a 3. místo – Tereza Zachovalová a Sabina Dolanská (4. třída), ZŠ Koloděje s „Písničkou a kresbou Ovozelíka“